ФЕСТИВАЛЬ КУЛЬТУР «РАКОВСКИЙ ФЭСТ»

10 сентября в 30 км.от Минска, в Ракове,  во второй раз пройдёт фестиваль культур «Ракаўскі фэст – 2017”.

В программе: выступления групп из Польши, Беларуси и Литвы, презентация польской, белорусской, литовской и еврейской культур, выставки художников, ярмарка ремесленных изделий и квест » ПО СЛЕДАМ КОНТРАБАНДИСТОВ», который позволит  окунуться в атмосферу  Ракова 1930-х годов и в полной мере ощутить на себе опасность и романтику их жизни. Гости фестиваля смогут попробовать блюда национальной кухни Беларуси, Польши, Литвы, Израиля и продегустировать пиво от ресторана «Раковский бровар». Хедлайнеры фестиваля — Лявон Вольский ( Беларусь) и Bum Bum Orkestar (Польша).

      

“РАКАУСКІ ФЭСТ – 2017”

ПРАГРАМА

13:00 – 21:00  Кірмаш  «Горад майстроў”

13:00  Канцэрт хора «Majowy kwiat«(г.Мінск)

(Касцёл Маці Божай Ружанцовай і Св. Дамініка ў Ракаве)

 

13:00 – 16:00  Тэатралізаваны квэст паводле кнігі «Каханак Вялікай Мядзведзіцы» вядомага польскага пісьменніка, ураджэнца Беларусі, Сяргея Пясецкага. Жадаючыя змогуць акунуцца ў атмасферу мястэчка Ракаў 1930-х гадоў, прайсці «Сцежкамі кантрабандыстаў» і ў поўнай меры адчуць на сабе небяспечнасць і рамантыку іх жыцця.

13:00 -19:00 Выстава ў галерэі ДУА”Ракауская дзіцячая школа мастацтвау”:

  • майстра яўлэйскай лялькі Валерыя Гайшун

  • член саюза майстроў народнай творчасці Беларусі  Валянціна Слюнчанка ( выцінанка і рэйзэле)

13:00 – 19:00 пленэр на плошы ля касцела Маці Божай Ружанцовай і Св. Дамініка ў Ракаве ( Вул.Чырвонаармейская 4)

9:00 – 19:00 ” Ізраільская выстава ілюстрацый да дзіцячых кніг” на плошы ля касцела Маці Божай Ружанцовай і Св. Дамініка ў Ракаве ( Вул.Чырвонаармейская 4)

 

Сцэна на Плошчы Свабоды.

16:00  Урачыстае адкрыццё фестывалю

Выступленне прадстаунікоу улады Беларусі, Польшчы, Лiтвы, Iзраiля

16:15 “Сузор’е Ракава”

  • народны інструментальны ансамбль «Ars Longa”

  • заслужаны калектыу Рэспублікі Беларусь фальклорны гурт «Гасцінец»

17:10

  • дзіцячы танцавальны калектыў Biale Skrzydla(Беларусь, г.Маладзечна)

  • вакальны гурт «TECZA ( Беларусь, г.Мінск)

  • польскі хор Spolem(Беларусь, г.Мінск)

18:00

  • ансамбль яўрэйскай музыкі “Мішпаха” ( Беларусь, г.Мінск)

  • танцавальны ансамбль “Гіль загав”

  • ансамбль “Нешыкот”

18:45 аркестр акардыяністаў( Літва, г.Рудаміна)

19:30 УЗНАГАРОДЖВАННЕ УДЗЕЛЬНІКАУ ФЕСТЫВАЛЯ

20:00

  • гурт BUM BUM ORKeSTAR(Польшча)

  • ЛЯВОН ВОЛЬСКІ і ПАВЕЛ АРАКЕЛЯН (Беларусь)

22:00  . Феерверк.

ФОТООТЧЕТ 2017 ГОДА


ФОТООТЧЕТ 2016 ГОДА